Spausdinti

UAB „Ledigma“

„Ledigma" yra „start-up" įmonė, įkurta Vilniaus Universiteto Taikomųjų mokslų instituto apšvietimo ir elektronikos sistemų sektoriaus mokslininkų ir jaunųjų tyrėjų. Šios įmonės tikslas yra komercinti daugiau nei 10 metų vykdomų mokslinių tyrimų rezultatus bei įgytą patirtį kietakūnio apšvietimo bei kitų optoelektronikos sistemų tyrimo, kūrimo ir optimizavimo srityje.

Vizija

UAB „Ledigma" sieks tapti stipria aukštųjų technologijų įmone nuolat augančia ir investuojančia į naujus kietakūnio apšvietimo gaminių mokslinius tyrimus bei MTEP. Sieksime įsitvirtinti Pasaulyje kaip išskirtinės spalvinės kokybės šviesos šaltinių ir jų sistemų gamintojas.

Misija

Gaminti aukštos spalvinės kokybės inovatyvius kietakūnio apšvietimo gaminius specialiai pritaikomus klientams. Teikti aukštos kvalifikacijos konsultacijas ir pagalbą savo klientams.

Veiklos kryptys

Įmonės veiklą galima būtų suskirstyti į tokias kryptis:

 1. Išmanaus kietakūnio apšvietimo sistemų su kontroliuojamais ir keičiamais apšviečiamų paviršių spalviniais parametrais gamyba.
 2. Išmanaus kietakūnio apšvietimo valdymo sistemų kūrimas. Mes į apšvietimo prietaisus žvelgiame kaip į išmanias sistemas, kurias galima valdyti (temdyti, keisti šviesos spektrą, erdvinį skirstinį ir t.t.), kurios yra susietos su kitais apšvietimo ar valdymo prietaisais (Bletooth, Wifi, Zigbee, PLC ar kitais metodais) ir kurios yra integruotos į protingo namo/biuro, gamybos procesų ar eismo kontrolės ir valdymo sistemas.
 3. Šviestukų parametrai. Apie puslaidininkinius šviestukus mes išmanome nuo puslaidininkinių lustų gamybos technologijos iki sudėtingų sistemų kūrimo. Tiriame ir vertiname įprastinius šviestukų optinius ir elektrinius parametrus, tokius kaip spindulinis ir šviesinis srautas, našumas, nuoseklioji bei lygiagrečioji lusto varža ir panašiai. Taip pat atliekame sudėtingesnius tyrimus kaip p-n sandūros temperatūros matavimas nuostoviame ir dinaminiame režimuose, aukštadažnės moduliacijos galimybių, fosforų temperatūros ir jų emisijos laikinių parametrų nustatymas ir t.t.
 4. Šviesos spektrinių parametrų inžinerija ir optimizavimas. Pasitelkdami pažangius matematinio optimizavimo algoritmus atliekame spektrinių galios skirstinių parinkimą konkretiems apšvietimo poreikiams tenkinti, pvz. Pirmenybinio meno kūrinių apšvietimo nustatymas, regos veiksmingumo mezopinio apšvietimo sąlygomis optimizavimas, cirkadinio poveikio žmogui optimizavimas ir t.t.
 5. Nors žmogaus akis nemato trumpesnio bangos ilgio nei 380 nm elektromagnetinių bangų, mes dirbame su itin gilaus UV šviesos diodais (nuo 250 nm) ir kuriame įvairių medžiagų fluorescencijos aptikimo prietaisus, dirbančius nuostoviame bei dinaminiame režimuose.
 6. Atstovaujame JAV kompaniją Labsphere Inc. Baltijos šalyse, o tai reiškia, kad mes ne tik parduodame šios kompanijos produkciją, tačiau ir kvalifikuotai konsultuojame klientus šios įrangos panaudojimo, instaliavimo, suderinamumo su kitų gamintojų įranga bei programinės įrangos klausimais. Padedame sukurti individualias tyrimo sistemas ir metodikas integruojant Labsphere produktus į kliento turimas sistemas ir/ar kombinuojant keleto gamintojų komponentus.
 7. Konsultavimas kietakūnio ir ne tik apšveitimo klausimais.
 • logo arevita jb
 • logo lumo jb
 • logo enim jb
 • logo ledigma jb
 • logo ltlab jb
 • logo lumilita jb