Spausdinti

Apšvietimo įrankių (r)evoliucija: ar išmoksime vertinti ne tik pagal kainą?

Zukauskas

Novatoriški šviesos šaltiniai – puslaidininkiai šviesos diodai (šviestukai) – specialistų šiuo metu pripažįstami efektyviausia ir pažangiausia apšvietimo technologija. Tačiau eiliniam vartotojui, kuris apšvietimą dažniausiai renkasi vertindamas tik pardavimo kainą, o ne eksploatacijos ekonomiškumą, ji vis dar atrodo per brangi. Tačiau pažangi technologija ne visada garantuoja gerą kokybę.

Spausdinti

Kaip LED lempos gali padidinti apšviestumą?

Visa iš LED išgaunama šviesa yra kryptinga ir sukuria didesnį apšviestumą. Negana to, palyginus su natrio lempomis, LED turi gerokai didesnį spalvų perteikimo indeksą CRI (color rendering index).
Kaitrinės lemputės CRI yra 100. Kasdieniam apšvietimui pakanka 75-100 CRI. Jei CRI mažiau nei 55, apšviestumas prastas. Kai aplinka apšviesta aukštą CRI turinčiu šviesos šaltiniu, daiktų paviršių žmogaus akis mato ryškiau.

Spausdinti

Kaip elgtis sudužus taupiajai lemputei

Kartais pritrūksta elementarių žinių, kaip tinkamai pasirūpinti vienu ar kitu nebenaudojamu daiktu ar elektronikos prietaisu. Vienas iš tokių – elektros energiją taupančios lemputės, kurios dėl sudėtyje esančio gyvsidabrio turi būti atiduodamos perdirbti ypač atsakingai.
„Kuo toliau, tuo mažiau visose Europos Sąjungos šalyse bus parduodama neekonomiškų senųjų kaitrinių lempučių, todėl tikėtina, jog žmonės ims labiau naudoti taupiąsias lemputes, – pastebi senų, energiją taupančių lempučių tvarkymu besirūpinančios VšĮ „Ekošviesa" vadovas Tadas Ruželė. – Šios lemputės turi akivaizdžių privalumų, pavyzdžiui, šviečia 5-15 kartų ilgiau nei kaitrinės lemputės, naudoja mažiau elektros energijos. Tačiau, dėl šiose lemputėse esančio gyvsidabrio, perdegusios jos yra priskiriamos prie pavojingų atliekų".

Spausdinti

LED gaminių naudojimas ir priežiūra

LED gaminiai nereikalauja ypatingos priežiūros, iškilus problemoms susisiekite su specialistais. Kokybiško LED šviestuvo deklaruojamas veikimo laikas yra virš 50 000 valandų, bet norint tai pasiekti būtina laikytis tinkamo energetinio (palaikyti gaminio apraše nurodytą elektros srovės stiprį ir įtampą) ir šiluminio (palaikyti gaminio apraše nurodytą aplinkos temperatūrą, jei ji nenurodyta, tokiu atveju nuo -25°C iki +35°C) darbo režimų. LED gaminio naudojimas, esant temperatūrai artimai ribinei, sumažina spinduliuojamą šviesos srautą ir sutrumpina veikimo laiką.

Spausdinti

Taupiau nei taupioji

Šviesos diodas (angl. LED – Light-emitting diode) - tai diodas, pritaikytas skleisti šviesą. Šviesos diodai naudoja 12 kartų mažiau energijos nei kaitrinės ir 3 kartus efektyvesni nei fluorescencinės lempos. Naujų šviesos diodų ilgaamžiškumas siekia 100 000 darbo valandų - penkis kartus daugiau nei taupiųjų lempučių. Šviesos diodai nemirga - nevargina akių. Šviesos dioduose nėra gyvsidabrio, todėl sumažėja pavojus užteršti aplinką šia pavojinga medžiaga ir tausojama gamta. Balti šviesos diodai būna šiltų (šviesa tokia pati, kokią esame įpratę matyti iš tradicinių kaitrinių lempučių) ir šaltų spalvų (lengvo mėlyno atspalvio). Šviesos diodai nereikalauja priežiūros. Dėl ekonomiškumo, ilgaamžiškumo, patvarumo ir ekologiškumo LED yra optimalus apšvietimo sprendimas.

  • logo arevita jb
  • logo lumo jb
  • logo enim jb
  • logo ledigma jb
  • logo ltlab jb
  • logo lumilita jb